montessoribezgranic@gmail.com
+48 727 705 033

Programy

Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli Montessori oraz dyrektorów montessoriańskich placówek stworzyłyśmy trzy programy roczne do przedszkoli których treści są zorganizowane wokół powstania Wszechświata i Linii Czasu, Człowieka, jego potrzeb i wynalazków oraz Kontynentów i różnych fantastycznych miejsc, tradycji i kultur. Dlaczego te trzy tematy? Cóż, jesteśmy praktykami i nasze doświadczenie pokazuje, że i dzieciom, i dorosłym jest lepiej, gdy co roku jest jakaś zmiana. Nie ma nudy, są wyzwania i nowe obszary do odkrycia. To ważne, by każdy w klasie Montessori czuł radość z poznawania świata – czy to mały człowiek, czy duży. Dodatkowo ten cykl oznacza, że dziecko będące z nami przez trzy lata będzie odkrywać i pracować z trzema różnymi materiałami. Nic go nie ominie i – choć na różnym poziomie – każdego z tych tematów będzie miał szansę doświadczyć podczas bytności w przedszkolu. 

Nasze wieloletnie doświadczenie zaowocowało zebraniem w całość pomysłów na kręgi, pomoce, piosenki, projekty plastyczne i kulinarne, które można wykorzystać w pracy z dziećmi. Każdy program zawiera siatkę z treściami rozłożonymi na dziesięć miesięcy pracy przedszkola, a także podstawowe zasady dotyczące prowadzenia kręgów. 

Jeśli czujesz, że idea trzech programów rocznych z przestrzenią na montessoriańskie narzędzia do aktywności grupowych to coś, co Ci wewnętrznie odpowiada, to zapraszamy! 

Co znajduje się w programie Człowiek oraz Kontynenty?

200 pomysłów na krąg – w każdym tygodniu po 5 podpowiedzi wokół konkretnego tematu

rozwinięcia na pracę własną – podpowiedzi na karty, pomoce i materiały

ponad 40 pomysłów na prace plastyczne 

pomysły na projekty kulinarne, linki do piosenek, książek i innych ciekawostek. 

Co znajduje się w programie Linia Czasu?

76 stron z opisem kart, pomysłami na kręgi

rozwinięcia na pracę własną – podpowiedzi na karty, pomoce i materiały

pomysły i linki do prac plastycznych, filmów oraz na Lekcje Ciszy

link do dokumentu z treścią Linii Czasu – do samodzielnego uzupełnienia zdjęciami

Do każdego programu stworzyłyśmy webinar, na którym podpowiadamy jak zaplanować poszczególne miesiące i tygodnie, jak współdziałać z zespołem klasowym, jakie treści wybrać i jak je zaprezentować na kręgu. Przy zakupie każdego programu, webinar gratis!

3 programy w korzystniejszej cenie!