Admin

Wprowadzenie do wczesnoszkolnej pedagogiki Marii Montessori


periodCzas trwania
5-10 lipca 2021
19-24 lipca 2021

Dwa bloki po 6 dni w godzinach 9-17

Możliwość zapisu na tylko jeden z tygodni.

(18 lipca - matematyka przedszkolna)

placeLokalizacja
Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin
im. ks. Jana Twardowskiego
ul. Racławicka 14
02-601 Warszawa
priceCena
3200 zł (zgłoszenie do 15 czerwca)
3500 zł (zgłoszenie po 15 czerwca)

1600zł - przy zapisie na jeden tydzień

(+100zł za matematykę przedszkolną)
nbHoursLiczba godzin
112 godzin dydaktycznych
nbPlacesLiczba miejsc
25
recruitmentDateRekrutacja
zapisy do 30 czerwca 2021 lub do wyczerpania miejsc
bankingDataDane do przelewu
nr konta 07 1160 2202 0000 0002 5898 2530,
Stowarzyszenie Montessori bez Granic, ul. Królewicza Jakuba 36, 02-956 Warszawa
W tytule przelewu prosimy wpisać „Kurs wprowadzający szkolny” oraz imię i nazwisko kursanta.
leaderProwadząca
Hanna Gorska
Magdalena Lipińska
Magdalena Kania-Kharroubi
Katarzyna Chałupka
contactKontakt
zgloszenie@montessoribezgranic.edu.pl

DO 25 CZERWCA DO PÓŁNOCY POWRÓT DO NIŻSZEJ CENY!

 

Zgłoszenia e-mailem wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres:  zgloszenie@montessoribezgranic.edu.pl Rezerwacją miejsca na kursie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200zł.

 Uwaga: Jeżeli nie zbierze się grupa 10 osobowa, to na 5 dni przed planowanym terminem kursu wyślemy Państwu informację, że zostanie on odwołany i zwrócimy Państwu pieniądze.

 

Cele


Celem proponowanego kursu jest wprowadzenie w podstawy pedagogiki Marii Montessori na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Program obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne, podstawy metodyki pracy z materiałem (prezentacje pracy z pomocami), jak i czas na ćwiczenia. Naszym celem jest poszerzenie wiedzy kursantów z zagadnień przyrodniczych związanych z Wielkimi Lekcjami, w oparciu o spotkania z ekspertami z wybranych dziedzin. Przewidujemy również czas na rozwiewanie wątpliwości, wymianę doświadczeń oraz naukę od siebie nawzajem. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Program Kursu


Kurs będzie skomponowany w dwóch blokach.

Pierwszy sześciodniowy blok będzie dotyczył edukacji kosmicznej, czyli szeroko pojętych nauk przyrodniczych i kultury. Podczas zajęć uczestniczy obejrzą autorską wersję Wielkich Lekcji, będą uczestniczyć w zajęciach z ekspertami, którzy przybliżą im wiedzą z wybranych dziedzin nauk przyrodniczych. Ponad to będą prezentowane kluczowe lekcje i pomoce z działów: edukacji kosmicznej - historii powstania Wszechświata i rozwoju życia na Ziemi.

Drugi sześciodniowy blok będzie okazją do poznania i pracy z pomocami językowymi i matematycznymi z poziomu wczesnoszkolnego.

Aby wziąć udział w kursie należy znać materiał z edukacji matematycznej Montessori z zakresu przedszkolnego lub wziąć udział w dodatkowym dniu przed kursem uzupełniającym tę wiedzę (18.07.2021r.).

W zgłoszeniu prosimy napisać czy biorą Państwo udział w dodatkowym dniu lub wpisać kurs/szkolenie/warsztaty, na których poznali Państwo materiał z matematyki przedszkolnej.

Podstawy teoretyczne:

  • Koncepcja pedagogiki Marii Montessori
  • Charakterystyka i rozwój dziecka w wieku 6-9 lat i wynikająca z tego metoda nauczania;
  • Przygotowane otoczenie
  • Podstawa programowa a wolność...
  • Obserwacja jako podstawowe narzędzie pracy nauczyciela
  • Ocenianie kształtujące
  • Opowieść jako podstawowe narzędzie w pracy nauczyciela Montessori

W trakcie trwania kursu uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować w małych grupach i zaprezentować opowieść do kluczowej lekcji.

O prowadzących


Hanna Gorska nauczycielka Montessori, od 16 lat pracuje w klasach 1 – 3 z elementami pedagogiki Marii Montessori w Szkole Podstawowej nr2 Przymierza Rodzin, od 14 lat uczy nauczycieli Montessori, wykłada w Stowarzyszeniu Montessori bez Granic

Magdalena Lipińska - nauczycielka Montessori, od 2002 roku pracuje w klasach 1 – 3 z elementami pedagogiki Marii Montessori w Szkole Podstawowej nr2 Przymierza Rodzin.

Magdalena Kania – nauczycielka Montessori, od 14 lat pracuje metodą Montessori, od 3 lat jest nauczycielem szkolnym w klasach 0 – 3 w Szkole Podstawowej im. św. U.Ledóchowskiej, od ponad 10 lat uczy nauczycieli Montessori, wykłada w Stowarzyszeniu Montessori bez Granic

Katarzyna Chałupka – nauczycielka Montessori, od 2004 roku pracuje w klasach 1 – 3 z elementami pedagogiki Marii Montessori w Szkole Podstawowej nr2 Przymierza Rodzin, od 15 lat uczy nauczycieli Montessori, wykłada w Stowarzyszeniu Montessori bez Granic.