Admin

WARSZTATY


Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące metody Montessori. Oferujemy zarówno warsztaty będące wstępem do metody Montessori, jak i warsztaty dopasowane do potrzeb placówki, poprzedzone obserwacją pracy własnej prowadzonej na jej terenie.

UWAGA! Jeżeli na dany warsztat nie zbierze się grupa 10 osobowa, to na 3 dni przed planowanym terminem warsztatu wyślemy Państwu informację, że zostanie on odwołany i zwrócimy Państwu pieniądze.

28.03.2020
Rozmawiam i działam na matematyce
workshop image

OPIS


Warsztat skierowany do nauczycieli pracujących w klasach 0-3.

Podczas warsztatu zaprezentowane zostaną proste narzędzia do wykorzystania w pracy z uczniami edukacji początkowej. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób, poza klasyczną prezentacją, mogą wykorzystać pomoce matematyczne, doświadczą jakie zalety mają zaproponowane aktywności oraz jakie cele mogą dzięki nim realizować. 

Przyjrzymy się także własnej pracy i zastanowimy jak przełożyć doświadczenie warsztatowe na swoją praktykę, co modyfikować, jak wzbogacić swój warsztat pracy. Będzie to czas na wymianę dobrych praktyk.

Edukacja matematyczna kojarzy się głównie z liczeniem. Celem warsztatu będzie pokazanie jak ważne podczas wprowadzania dzieci w świat pojęć matematycznych jest rozmowa, wymiana znaczeń, inicjowanie interakcji między uczniami.

Prowadząca


Karolina Prus-Wirzbicka –

nauczycielka w szkole podstawowej Św. Urszuli Ledóchowskiej, od 2008 roku związana z metodą Montessori zarówno w edukacji przedszkolnej jak i wczesnoszkolnej. 

Od kilku lat mentorka w kursach e-learningowych dotyczących oceniania kształtującego, a także prowadząca warsztaty z tego obszaru. Od roku związana z Uniwersytetem Warszawskim, gdzie prowadzi zajęcia z metodyki nauczania matematyki w edukacji wczesnoszkolnej. Od czasu studiów autorka licznych, publikowanych materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, jest m.in. współautorką podręcznika dla klas 1-3, a także matematycznego kursu e-learningowego. Prywatnie mama licealisty i 2,5 letniej  montessorianki.

Informacje


Czas trwania: 10.00 do 14.00

 

Koszt:

150zł (130 zł dla członków Stowarzyszenia).

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Miejsce:

Szkoła Podstawowa Montessori im. św. Urszuli Ledóchowskiej

ul. Czerniakowska 128, Warszawa  

 

Zapisy:

zgłoszenia e-mailem wraz z potwierdzeniem wpłaty na adres zgloszenie@montessoribezgranic.edu.pl

Rezerwacją miejsca na warsztacie jest wpłata całej kwoty na konto.

 

Zapisy trwają do 20.03.2020 lub do wyczerpania miejsc.

 

Dane do przelewu:

nr konta 07 1160 2202 0000 0002 5898 2530, Stowarzyszenie Montessori bez Granic, ul. Królewicza Jakuba 36, 02-956 Warszawa.

 

W tytule przelewu prosimy podać nazwę warsztatu oraz imię i nazwisko osoby, za którą wnoszona jest opłata.

 

W razie rezygnacji z udziału w warsztacie opłata nie podlega zwrotowi.

 UWAGA! Jeżeli nie zbierze się grupa 10 osobowa, to na 3 dni przed planowanym terminem warsztatu wyślemy Państwu informację, że zostanie on odwołany i zwrócimy Państwu pieniądze.

Jeżeli na dany warsztat nie zbierze się grupa 10 osobowa, to na 3 dni przed planowanym terminem warsztatu wyślemy Państwu informację, że zostanie on odwołany i zwrócimy Państwu pieniądze.