Admin

Wakacyjny kurs żłobkowy Montessori


nbPlacesLiczba miejsc
25
bankingDataDane do przelewu
nr konta 07 1160 2202 0000 0002 5898 2530,
Stowarzyszenie Montessori bez Granic, ul. Królewicza Jakuba 36, 02-956 Warszawa.
W tytule przelewu prosimy wpisać „Kurs toddlers” oraz imię i nazwisko kursanta.
contactKontakt
zgloszenie@montessoribezgranic.edu.pl

:Zgłoszenia mailem wraz z potwierdzeniem wpłąty na adres: zgloszenie@montessoribezgranic.edu.pl . Rezerwacją miejsca na kursie jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200zł.

 

Uwaga: Jeżeli nie zbierze się grupa 10 osobowa, to na 5 dni przed planowanym terminem kursu wyślemy Państwu informację, że zostanie on odwołany i zwrócimy Państwu pieniądze.

Cele kursu


Celem proponowanego kursu jest wprowadzenie nauczycieli, opiekunów i rodziców dzieci w wieku od 0 do 3 roku życia w pedagogikę Marii Montessori. Kurs obejmuje zagadnienia teoretyczne, podstawy metodyki pracy z materiałem (prezentacje pracy z pomocami), jak i czas na ćwiczenia. Będzie również czas na na pytania, dyskusję i wymianę doświadczeń. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu oraz materiały kursowe.

Program kursu


Podstawy teoretyczne (wykłady):
1.Koncepcja pedagogiki Marii Montessori i Chłonnego Umysłu

2. Dziecko i jego rozwój wg Marii Montessori - spojrzenie ogólne, ze szczegółowym omówieniem czasu od narodzin do 3 roku życia

3. Przygotowane otoczenie w domu i klasie

4. Materiały Montessori dla niemowląt

5. Rola i postawa nauczyciela, sposoby komunikacji z dziećmi, współpraca z rodzicami

6. Plan dnia, codzienne rytuały

7. Proces adaptacji oraz proces odpieluchowania w żłobkuPodstawy metodyki pracy z pomocami Montessori (zajęcia warsztatowe):

 1. Prezentacje pomocy dla niemowląt.
 2. .Prezentacje pomocy dla dzieci od 1 roku do 3 lat z działów:
  - sensoryka jako wstęp do edukacji matematycznej
  - język
  - życie codzienne
  - muzyka i sztuka
 3. . Czas na ćwiczenia.
 4.  Tworzenie pomocy.

Prowadzące


 

Karolina Żurowska
Psycholog ze specjalizacją psychologia kliniczna, ukończyła także Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne SWPS oraz Kurs dla Nauczycieli Montessori w PIM-ie w grupie wiekowej Infants i Toddlers. Od 10 lat pracuje z dziećmi. Obecnie pracuje jako psycholog dziecięcy w przedszkolach, gdzie prowadzi terapie dla dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami, Treningi Umiejętności Społecznych, a także konsultacje dla nauczycieli oraz rodziców. W czasie zajęć grupowych i indywidualnych pomaga dzieciom poradzić sobie z emocjami, czy też trudnymi zachowaniami. Ukończyła szereg kursów z zakresu pedagogiki i psychologii dziecięcej, m. in. Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci z zaburzeniami rozwoju, Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia: diagnoza-terapia- masaż,  VB- MAPP- ocena umiejętności i planowanie terapii, Bajkoterapia lekiem na dziecięce lęki itd.