Admin

Nasza oferta


Wakacyjny kurs - Wprowadzenie Wczesnoszkolne
Wakacyjny kurs - Wprowadzenie Wczesnoszkolne
calendar icon27 lipca - 1 sierpnia
calendar icon/><span class=1600-1700

Wprowadzenie do wczesnoszkolnej pedagogiki Marii Montessori to cykl wykładów i zajęć praktycznych przeznaczonych dla nauczycieli wczesnoszkolnych oraz wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat kształcenia dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej zgodnie z metodą Marii Montessori. Zajęcia poprowadzą Hanna Gorska  - nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem w klasach 1-3 oraz wykładowca Stowarzyszenia Montessori bez Granic

Wprowadzenie do przedszkolnej pedagogiki Montessori
Wprowadzenie do przedszkolnej pedagogiki Montessori
calendar icon9-13 sierpnia 2021
calendar icon/><span class=1400 -1500 zł

Kurs będzie się składał z kilku, przeplatających się ze sobą, części. Program obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne, podstawy metodyki pracy z materiałem (prezentacje pracy z pomocami), jak i czas na ćwiczenia. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu. 

Wakacyjny kurs żłobkowy Montessori
Wakacyjny kurs żłobkowy Montessori
calendar icon3-7 sierpnia 2020
calendar icon/><span class=1400 -1500 zł

Montessori 3–6 Orientation Training for Assistants or English Language Teachers in Montessori Classroom
Montessori 3–6 Orientation Training for Assistants or English Language Teachers in Montessori Classroom
calendar icon19-30 lipca 2021
calendar icon/><span class=3500-3750zł

Kurs Przedszkolny
Kurs Przedszkolny
calendar icon12.09.2020 - 27.06.2021

Program Kursu został opracowany tak, aby absolwent posiadał specjalistyczne przygotowanie do nauczania przedszkolnego metodą Montessori, potrafił wspierac wszechstronny rozwój dzieci, indywidualizować proces nauczania, współpracować z innymi nauczycielami, z rodzicami wychowanków i posiadał umiejętność refleksyjnego spojrzenia na własną rolę zawodową. 

 

W planie przewidzine jest w sumie 250 godzin zajęć praktyczncyh - pracy z materiałem z każdego z działów edukacji w systemie Montessori, 180 godzin praktyk pod okiem doświadczonych nauczycieli Montessori w wyselekcjonowanych przedszkolach, a także m.in. zajęcia z psychologii rozwojowej, dydyaktyki, matematyki i języka polskiego, warsztaty z edukatorem seksualnym na temat rozwoju psychoseksualnego dziecka i warsztaty o dziecięcej ekspresji przez sztukę. 

Warsztaty
Warsztaty
calendar icon1 dzień
calendar icon/><span class=150 - 300 zł

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dotyczące metody Montessori. Oferujemy zarówno warsztaty będące wstępem do metody Montessori, jak i warsztaty dopasowane do potrzeb placówki, poprzedzone obserwacją pracy własnej prowadzonej na jej terenie.

 

Grupa Superwizyjna dla Nauczycieli
Grupa Superwizyjna dla Nauczycieli
calendar icon4 spotkania w I semestrze
calendar icon/><span class=400 zł (zniżka po 5% dla dwóch lub więcej nauczycieli z tej samej placówki)

Z niektórymi trudnymi sytuacjami w pracy nauczyciela radzimy sobie od ręki, inne ciążą nam i odbierają energię do pracy. Aby lepiej radzić sobie z jednymi i drugimi, dzielić się doświadczeniami, wymieniać pomysły, wspólnie proponować rozwiązania, zapraszamy do udziału w grupie superwizyjnej dla nauczycieli. 

Grupa zajmie się tematami takimi jak: relacje z rodzicami, komunikacja w zespole, dbanie o siebie w codziennym natłoku obowiązków oraz, oczywiście, tematami zgłoszonymi przez uczestników. Uwzględniona będzie specyfika pracy w placówkach o niedyrektywnym podejściu do dziecka.

Szkolenia i konsultacje
Szkolenia i konsultacje

Przeprowadzamy szkolenia i konsultacje indywidualne.